KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16119191
nr 1611 9191
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, "God Jul". Signerad, daterad 1969. Olja på pannå, 27x18 cm, yttermått inklusive ram: 42x31 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 8 april 2024
kl 18:16:45
7/4 19:55:56
500 kr
8/4 18:11:34